Njemačka pojačava operacije deportacije Afganistanaca u Kabul

B. A. |
Berlin nakon tajnih pregovora s talibanskom vladom uspostavlja redovne čartere za deportaciju teških kriminalaca u Afganistan, a od 2024. godine vraćeno je već 200 osoba
Njemačka je povećala deportacije u Afganistan, nakon tajnih pregovora na tehničkom radnom nivou između predstavnika Saveznog ministarstva unutrašnjih poslova i afganistanske talibanske vlade.
Savezni ministar unutrašnjih poslova Njemačke Alexander Dobrindt rekao je da svako ko zloupotrebljava zaštitu i počini teške zločine u Njemačkoj mora da traži budućnost u svojoj matičnoj zemlji.
"Naše društvo ima legitiman interes da osigura da kriminalci napuste našu zemlju. Ovo će se dosljedno sprovoditi", izjavio je ministar za Bild.
Avionom su prošle sedmice u Afganistan deportovana 32 prestupnika. Od početka godine izvršena su tri leta sa Afganistancima koji su iz Njemačke deportovani u Kabul, a ubuduće će biti moguća tri čarter leta mjesečno.
Iz Njemačke je od 2024. godine u Afganistan deportovano 200 kriminalaca.

Komentari (0)
Nema komentara
Budite prvi koji će komentarisati ovaj članak.