(VIDEO) Vozač suspendovan s Moto GP utrke jer je udario redara

Italijanski motociklista Marco Bezzecchi suspendovan je i zabranjeno mu je učešće na trci za Veliku nagradu Češke nakon fizičkog incidenta s redarom na stazi.
Vozač Aprilia Racing tima ušao je u sukob sa službenim licem neposredno nakon što je izletio sa staze tokom Tissot Sprint trke u Brnu.
27-godišnji Bezzecchi se poslije pada uputio prema svom motoru, a potom je ubrzao korak i odgurnuo redara u lice kako bi stigao do vozila.
Nakon toga je, dok je redar pokušavao pomjeriti motocikl, istog čovjeka i ošamario.
Zbog ovog incidenta Italijan je hitno pozvan na saslušanje kod stjuarda FIM Moto GP-ja. Epilog je bio ekspresan; s obzirom da Bezzecchi nije nastupao u današnjoj trci.
U zvaničnom dokumentu FIM-a navedeno je sljedeće:
- Nakon pada, vi [Marco Bezzecchi] ste gurali i udarili redare na stazi koji su pokušavali ukloniti vaš motocikl.
Zvanični saopštenje na Moto GP stranici dodatno pojašnjava težinu prekršaja:
- Bezzecchi neće učestvovati na VN Češke. Nakon pada u Tissot Sprintu u Brnu, Italijan je učestvovao u incidentu s redarom zbog čega je pozvan kod FIM stjuarda. Time je prekršen član 3.3.2.2, odnosno počinjeno je djelo koje 'šteti interesima sporta'.
Nakon saslušanja, stjuardi su potvrdili kaznu suspenzije
Napadnuti redar, koji se zove Ladislav, dao je izjavu za TNT Sports i objasnio šta se zapravo dešavalo u spornom momentu.
- Dobro sam, ali sam u tom trenutku bio malo šokiran. Bio sam stvarno utučen jer je to nešto potpuno novo za mene, pogotovo kada se video proširio i kada su to vidjeli navijači i cijeli svijet. On je sigurno bio pod stresom i razumijem njegovu situaciju; doživio je pad.
- Radio sam svoj posao, otišao do motora i podigao ga. Stisnuo sam kvačilo jer je motor još bio upaljen i mašina je krenula naprijed, pa sam je htio ponovo spustiti, a motor je tada dobio jači gas. On je vjerovatno pomislio da sam to uradio namjerno, ali bio je to čist nesretan slučaj. Onda su svi vidjeli šta se desilo. Došao je do mene, lično mi se izvinio i ja mu želim svu sreću.
Javno izvinjenje pred milion pratitelja
Nakon što su se strasti smirile, Bezzecchi se oglasio na svom Instagram profilu gdje ga prati preko 900 hiljada ljudi, uputivši javno izvinjenje.
- Želio bih se izviniti cijeloj Moto GP zajednici zbog svog ponašanja prema redaru na stazi. Također mi je žao jer znam koliko truda i žrtve redari ulažu kako bi osigurali našu bezbjednost. Ovakvo ponašanje se ne smije dešavati i za njega nema opravdanja. Izvinjavam se svima, Aprilia Racing timu i svim mojim navijačima.
Komentari (0)
Nema komentara
Budite prvi koji će komentarisati ovaj članak.