Dodik doživio neugodnost na skupu: "Šta ćeš ovdje, dezerter"

Dodik doživio neugodnost na skupu: "Šta ćeš ovdje, dezerter"

Milorad Dodik / Arhiv / Oslobodjenje.ba

B. A. |

Delegacija SDS-a napustila je skup na Dugoj Njivi nakon što je za govornicom istupio Milorad Dodik, čije je obraćanje izazvalo negodovanje prisutnih boraca

Na Dugoj Njivi na Trebavi kod Modriče danas, 21. juna, obilježeno je 34 godine od proboja koridora tzv. "VRS".

Obilježavanju je prisustvovao i predsjednik Vlade RS Savo Minić, ministar za boračka pitanja Radan Ostojić, kao i ostali predstavnici lokalnih zajednica i boračkih udruženja i stanovništvo sa tog područja.

Nastavak vijesti ispod oglasa

Da li su Minić i njegov stranački šef Milorad Dodik na obilježavanje stigli helikopterom nije poznato, ali je helikopter kružio iznad mjesta okupljanja prije nego su se oni pojavili, piše BN.

Prisutni su bili i predsjednici SDS-a Branko Blanuša, PDP-a Draško Stanivuković i Narodnog fronta Jelena Trivić, kao i drugi zvaničnici i poslanici u NSRS i PS BiH.

Nastavak vijesti ispod oglasa
Tužilaštvo potvrdilo da je zaprimilo krivičnu prijavu protiv Milorada Dodika
Prijavio ga Emir SuljagićTužilaštvo potvrdilo da je zaprimilo krivičnu prijavu protiv Milorada Dodika

Za govornicom se pojavio i Milorad Dodik, što je opozicija protumačila kao pretvaranje obilježavanja u politički skup SNSD-a, pa je delegacija SDS-a, predvođena Brankom Blanušom, napustila skup.

Dodik je za govornicom rekao da "muslimani nemaju dobar odnos prema Srbima", te da je "BiH nemoguća ovakva kakva jeste".

Nastavak vijesti ispod oglasa

"Muslimani nemaju dobre namjere prema RS, historijski i politički neprijatelji su muslimani i ne treba se zavarati da nemaju ambiciju da nas pokore i zato je potrebno graditi snagu koja nam može omogućiti da živimo ovdje", naglasio je Dodik.

Naveo je da prvi put Srbi nisu izgubili sve za zelenim stolom, uz izjavu "da je za Republiku Srpsku bilo predviđeno da živi pet godina".

Nastavak vijesti ispod oglasa

Dok je Dodik, koji je i na ovoj manifestaciji najavljen "predsjednikom", bio za govornicom, negodovali su borci veterani, koji su uputili zvižduke, ali i riječi "Šta ćeš ovdje..." i "Dezerter", piše BN.

+

Komentari (0)

Nema komentara

Budite prvi koji će komentarisati ovaj članak.

Prijavi se na naš newsletter!