Ovi engleski navijači će vas oduševiti: "Navijam za BiH, pa tek onda za Englesku"
Bilo je divno sresti turiste koji navijaju za Bosnu i Hercegovinu. Zanimljivo, nekima od njih su Zmajevi na prvom mjestu, čak i ispred njihove domovine
Utakmica Belgija - Iran je bila posljednja za danas na Svjetskom prvenstvu. Na iznenađenje mnogih, završila je remijem, iako je Belgija važila za favorita. Iran je čak postigao jedan pogodak u prvom poluvremenu, ali je on poništen.
Bila je to još jedna utakmica koja je s velikom pažnjom i u fantastičnoj atmosferi praćena u našim "I am from Bosnia" fan-zonama.
Podsjećamo, jedine ovlaštene fan-zone za ovo Svjetsko prvenstvo, u organizaciji Oslobodjenje.ba i Sarajevsko, nalaze se na tri lokacije: Kamberovića polje u Zenici, Trg oslobođenja i Trg prve brigade policije (plato prekoputa Vijećnice) u Sarajevu.
Već danima, domaći posjetitelji i brojni turisti uživaju u našim fan zonama. Turista ima doslovno iz svih krajeva svijeta. Bez obzira ko igrao, atmosfera je vrhunska. Večeras smo u fan zoni na Trgu oslobođenja zatekli grupicu engleskih navijača. Dva mladića i djevojka uživali su u Sarajevskom pivu i utakmici Belgija - Iran.
Zanimljivo, mladići su nosili dresove reprezentacije Bosne i Hercegovine.
- Nadam se da ćemo osvojiti Svjetsko prvenstvo. Bosna i Hercegovina je dobra, nosimo njihove dresove. Uživamo u fan-zoni, kažu nam Alfie i Thomas.
Clara kaže da je predivno u Sarajevu i u našoj fan-zoni, ali i da navija za Bosnu i Hercegovinu, pa tek onda za Englesku.
- Bosna i Hercegovina prije svega, poručila je.
Komentari (0)
Nema komentara
Budite prvi koji će komentarisati ovaj članak.