(ZVANIČNO) Tarik Karić napustio Velež, Rođeni se na lijep način oprostili od golmana

T.Š. |
Stigla je zvanična potvrda onog što se najavljivalo, Karić odlazi u poljski Rakow, Velež mu se posebno zahvalio
Tarik Karić više nije član Fudbalskog kluba Velež, potvrdili su Mostarci.
Na obostrano zadovoljstvo Karić je napravio transfer u poljsku ekipu Rakowa koja će biti naredna destinacija ovog mladog i talentovanog golmana.
"Dragi Tarik, hvala ti na svakoj utakmici, svakom trenutku provedenom boreći se za boje našeg Kluba. Bilo nam je zadovoljstvo pratiti tvoj razvoj i biti dio tvog fudbalskog puta. U ime svih ljudi u Fudbalskom klubu Velež želimo ti mnogo sreće, zdravlja i uspjeha u nastavku karijere. Vjerujemo da je pred tobom sjajna budućnost i da ćeš svojim radom i kvalitetom ostvariti sve ciljeve koje si postavio", poručili su Rođeni.
Tarik Karić je rođen 19. septembra 2005. godine u Sarajevu. Ovaj mladi i perspektivni golman svoju fudbalsku karijeru započeo je u ekipi Željezničara gdje je nastupao u omladinskim selekcijama ove ekipe. Kratku epizodu od jedne godine imao je u austrijskom Kapfenbergu, da bi prije dolaska u redove Rođenih u januaru prošle godine boravio u ekipi GOŠK-a iz Gabele.
Karić je u dresu Mostaraca upisao 41 nastup i na terenu proveo 3.607 minuta, ostavljajući neizbrisiv trag svojim radom, zalaganjem i profesionalnim odnosom prema klubu.
U Veležu su posebno ponosni na činjenicu da je sa samo 20 godina nosio njihovu kapitensku traku, što dovoljno govori o njegovom karakteru, odgovornosti i povjerenju koje je uživao među saigračima i stručnim štabom.

Komentari (0)
Nema komentara
Budite prvi koji će komentarisati ovaj članak.