Uborak ponovo u plamenu, Mostar prekriven gustim dimom i smradom

Uborak ponovo u plamenu, Mostar prekriven gustim dimom i smradom

Uborak ponovo u plamenu / Bljesak.info / Bljesak.info

E.H. |

U gašenje mostarske deponije uključio se i Air Tractor te dodatni broj vatrogasaca s vatrogasnim vozilima, a vatra je zahvatila i radne strojeve

Na deponiji Uborak u Mostaru jutros je ponovo izbio veliki požar.

U gašenje mostarske deponije uključio se i Air Tractor te dodatni broj vatrogasaca s vatrogasnim vozilima, a vatra je zahvatila i radne strojeve mostarskog poduzeća, doznaje Bljesak.info.

Nastavak vijesti ispod oglasa

Prema prvim informacijama, na prvu dojavu o požaru na teren je izašlo sedam osoba s tri vozila. Kasnije je izašlo još najmanje pet vozila s desetak ljudi.

Kako su rekli iz PVP Mostar situacija je iznimno ozbiljna, a Mostarom se širi dim i smrad paleži, piše Bljesak.info.

Nastavak vijesti ispod oglasa

Iz JP Deponija nije bilo moguće dobiti odgovor na pitanja o požaru i otežanom prijemu otpada.

Upozorenje za građane 

Građanima se preporučuje da izbjegavaju boravak na otvorenom u neposrednoj blizini zahvaćenoga područja, da drže zatvorene prozore i vrata te prate informacije koje objavljuju nadležne institucije.

Nastavak vijesti ispod oglasa

Iz Služba civilne zaštite navode da su na gašenju požara angažirane vatrogasne kopnene i zračne snage.

Javnost se poziva na oprez i praćenje službenih obavijesti, uz napomenu da će o svakom eventualnom pogoršanju situacije građani biti pravodobno informirani putem službenih kanala.

Komentari (0)

Nema komentara

Budite prvi koji će komentarisati ovaj članak.

Prijavi se na naš newsletter!