Messi nakon plasmana Argentine: Bio sam ljut zbog promašenog penala

Messi nakon plasmana Argentine: Bio sam ljut zbog promašenog penala

Ispisao je historiju / TROY TAORMINA / IMAGN IMAGES via Reuters

N.A. |

Argentina je pobjedom protiv Austrije rezultatom 2:0 osigurala plasman u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva, a Lionel Messi je poslije utakmice govorio o teškom duelu u Dallasu

Argentina je pobjedom protiv Austrije rezultatom 2:0 u Dallasu osigurala plasman u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva, a Lionel Messi nije krio zadovoljstvo nakon novog uspjeha svoje reprezentacije.

Kapiten Gaučosa govorio je poslije utakmice u miks zoni i naglasio da je trijumf bio veoma važan, posebno jer je Argentina nakon dva kola došla do maksimalnih šest bodova.

Nastavak vijesti ispod oglasa

"Veoma smo sretni zbog trijumfa, bila je to veoma teška pobjeda. Znali smo da će utakmica biti mnogo intenzivna i da ne smijemo ni najmanje pasti, jer smo znali koliko su oni agresivni. Sretan sam zbog rezultata i plasmana. Bilo nam je veoma važno osvojiti prvih šest bodova i sada imati mirnu sedmicu", rekao je Messi.

Argentina je u utakmicu ušla s jasnim ciljem da već nakon drugog kola riješi pitanje prolaska dalje, ali Messi priznaje da put do pobjede nije bio jednostavan.

Nastavak vijesti ispod oglasa

"U našem planu je bilo da ostvarimo dvije pobjede. Znali smo da neće biti lako, posebno zbog načina na koji se razvija ovo Svjetsko prvenstvo", kazao je Messi.

Dodao je da je turnir za sada veoma izjednačen i da se nijedna utakmica ne može dobiti bez maksimalne koncentracije.

Nastavak vijesti ispod oglasa

"Sve su utakmice veoma ujednačene, niko ništa ne poklanja. Danas nam je u nekim trenucima bilo teško imati duge posjede kakve želimo. Istina je da nam ni oni nisu napravili veliku štetu, ali utakmica je bila veoma zatvorena i bilo je teško igrati brzo. U nekim trenucima smo uspijevali, ali najvažniji je plasman", istakao je kapiten Argentine.

Messi je poručio da Argentina uvijek ima isti pristup, bez obzira na protivnika.

Nastavak vijesti ispod oglasa

"U našim planovima uvijek je pobjeda u svakoj utakmici. Mi smo Argentina i uvijek ćemo ići po pobjedu protiv svakog rivala. Nije uvijek lako, ali danas smo to pokazali na terenu", rekao je.

Govorio je i o atmosferi unutar ekipe, za koju kaže da je jedan od najvećih aduta Argentine.

Nastavak vijesti ispod oglasa

"Mislim da svi to živimo na taj način i da smo tako prošli kroz cijelu ovu fazu. Ova grupa, bilo da se radi o službenim ili prijateljskim utakmicama, uživa u zajedništvu, takmičenju, treninzima i svakodnevici. Uživamo i kada vidimo ljude ovakve i kada im donosimo radost. Hvala Bogu, već smo im ih donijeli nekoliko, ali pokušat ćemo nastaviti u ovom ritmu. Idemo korak po korak, turnir je dug i težak, moramo biti dobro spremni", poručio je Messi.

Iako je Argentina slavila i osigurala plasman dalje, Messi je priznao da ga je tokom utakmice mučio promašeni penal iz prvog poluvremena.

Nastavak vijesti ispod oglasa

"Danas je bio trenutak kada sam bio veoma ljut zbog penala koji sam promašio. Šutirao sam ga veoma loše, ali srećom uspjeli smo preokrenuti tu situaciju i uzeti tri boda", zaključio je Messi.

Argentina sada mirnije dočekuje nastavak turnira, dok će posljednje kolo grupne faze dočekati s osiguranim mjestom u narednoj rundi.

Komentari (0)

Nema komentara

Budite prvi koji će komentarisati ovaj članak.

Prijavi se na naš newsletter!