Žuljević: Niko me ne može ubijediti da je požar na deponiji Uborak slučajan

Žuljević: Niko me ne može ubijediti da je požar na deponiji Uborak slučajan

Požar na deponiji Uborak / Denis Kapetanović / Bljesak.info

Piše: N. F. |

On je istakao da od ovoga što se danas dešava niko nije zaštićen, bez obzira na udaljenost od Uborka, nacionalnu ili stranačku pripadnost

Vijećnik u Gradskom vijeću Mostara Sanel Žuljević komentarisao je današnji požar u Mostaru na deponiji Uborak zbog kojeg je Grad Mostar proglasio vanredno stanje, a Civilna zaštita izdala preporuke građanima kako da se zaštite od potencijalno štetnih materija.

Kako je naveo, u zadnje 3 godine mostarsku deponiju Uborak - Buđevci zahvatilo je minimalno 6 požara.

Nastavak vijesti ispod oglasa
Mostar proglasio vanredno stanje zbog požara na deponiji Uborak, angažovane OSBiH
Ogromna štetaMostar proglasio vanredno stanje zbog požara na deponiji Uborak, angažovane OSBiH

- Niko me ne može ubijediti da ovi požari nisu posljedica namjernog potpaljivanja ili neodgovornog ponašanja pojedinaca jer je nemoguće da se ovo dešava slučajno. Nemam informaciju da li su vođene istrage vezano za ove prethodne požare, niti kakvi su rezultati istrage, a pogotovo nemam informaciju da li je neko odgovarao radi ovoga, naveo je Žuljević u objavi putem društvene mreže Facebook. 

- Ovi, relativno manji požari, ako se manjim požarom može nazvati požar na ekološkoj bombi na koje niko nije ozbiljno reagovao, doveli su do ove današnje kataklizme sa nesagledivim posljedicama. Po informacijama koje dolaze sa Uborka šteta je ogromna, a posljedice po zdravlje ćemo tek da vidimo. Nakon ove havarije možemo očekivati dalje gomilanje smeća na ulicama iako ni ovo što se do danas nakupljalo nije uklonjeno, istakao je.

Nastavak vijesti ispod oglasa

Žuljević navodi da se ovo više ne može nazvati, kako je rekao, tehničko-tehnološkom nesrećom, već je u rangu nuklearne katastrofe, dok je saopštenje Civilne zaštite, koje glasi zatvorite prozore, ne izlazite vani, treba još dopuniti sa "ne dišite jer nema prozora koji nas može od ovoga zaštititi". 

- Ne treba mnogo pameti da se odgovori na pitanje ko je kriv za ovo stanje u gradu. Od ovoga što se danas dešava niko nije zaštićen bez obzira na udaljenost od Uborka, nacionalnu ili stranačku pripadnost. Sutina se puni rekordnom brzinom, ali niko ne reaguje. Ne znam šta se još treba desiti da se reaguje jer ovo je ubistvo sa predumišljajem, zaključio je.

Komentari (1)

korisnik_t6ltg0|22.06.2026.|
0
0

Krivi ste svi vi koji ste na vlasti zadnjih 22 godine mater vam hebem lopovsku prodanu

Prijavi se na naš newsletter!