Rade Bogdanović kritikovao Nathana Ngoya: Nisam rasista, ali...

Rade Bogdanović kritikovao Nathana Ngoya: Nisam rasista, ali...

Bogdanović kritikovao Ngoya / Screenshot / RTS

S.P. |

Komentarišući utakmicu Belgije i Irana Rade Bogdanović je u studiju RTS rekao rečenicu koja je "zaparala uši" javnosti

Dodajte Oslobodjenje.ba u omiljene izvore na Google-u

Internetom se opet velikom brzinom počela šiiriti izjava Radeta Bogdanovića iz studija Radio-televizije Srbije (RTS) nakon utakmice Belgije i Irana.

Bogdanović je komentarisao utakmicu ova dva tima koja je završena 0:0, a kada je kritikovao Nathana Ngoya iskoristio je riječ "crnci". Ogradio se Rade Bogdanović odmah, istakao da nije rasista, ali internet je neumoljiv.

Nastavak vijesti ispod oglasa
Rade Bogdanović javno ponizio one koji neće navijati za Bosnu i Hercegovinu na Mundijalu
Izjava odjeknula regionomRade Bogdanović javno ponizio one koji neće navijati za Bosnu i Hercegovinu na Mundijalu

- Hoćeš da udariš desnom, pa je udariš lijevom, pa propadneš, pa dobiješ crveni karton. Ja sam uvijek govorio da ti igrači, stvarno nisam rasista, ovi cr**i nemaju koncentraciju da izdrže duže od 60 minuta. Ja sam igrao s njima, mi kada smo igrali neke utakmice nekada smo morali svoje igrače da čuvamo da ne bi napravili greške. Sadašnji fudbal je takav. Ne može ovo da se desi na nivou Svjetskog prvenstva, rekao je Bogdanović.

Nathan Ngoy je, podsjećamo, dobio direktan crveni karton u 66. minuti utakmice.

Nastavak vijesti ispod oglasa

Belgija ima dva boda iz dvije utakmice, koliko ima i Iran. Egipat je na četiri boda, a Novi Zeland ima bod. U posljednjem kolu Belgija igra protiv Novog Zelanda, a Egipat protiv Irana.

Komentari (0)

Nema komentara

Budite prvi koji će komentarisati ovaj članak.

Prijavi se na naš newsletter!